لودینگ

سوشال مارکتینگ

سوشال مارکتینگ

سوشال مارکتینگ

social-media--marketing

سوشال مارکتینگ و سوشال مدیا

(Social media marketing)

به انجام دادن هرکاری در شبکه های اجتماعی که در جهت بازاریابی یا کسب و کار اینترنتی انجام شود سوشال مدیا مارکتینگ  یا همان سوشال مارکتینگ میگویند به صورت خلاصه بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی را  Sem  میگوییم.

به زبان دیگر سوشال مدیا مارکتینگ به معنی اضافه کردن لینک است که در شبکه های اجتماعی افراد را به محتوا موجود در وب سایت شما هدایت میکند.

اصطلاح SEM که شکل کوتاه ‌شده Search engine Marketing است، راهی بسیار موثر برای کسب و کارهای کوچک به منظور افزایش مشتریان، بالابردن درآمد و کم کردن هزینه‌های جذب مشتری است SEM در واقع نوعی روش برای افزایش ترافیک سایت است که از طریق پرداخت هزینه، انجام می‌شود.

سوشال مدیا این واژه به معنی نوعی خاصی از بازاریابی توسط موتورهای جستجو است که از طریق پرداخت هزینه انجام می‌شود. یکی از شناخته‌شده‌ترین انواع بازاریابی موتورهای جستجو، تبلیغات کلیکی گوگل یا AdWords است.

فواید استفاده از روش های  sem برای بازاریابی

 1. هزینه کم با بازدهی بالا
 2. برند شما در فضای مجازی شناخته میشود.
 3. مشتری در کمترین زمان محصول شما را پیدا میکند.
 4. به نسبت سئو زودتر جواب میدهد و نیازی به چندین ماه صبر کردن نیست.
 5. برای کسب و کارهایی که تازه شروع به کار کردند مطمئن ترین راه هزینه تبلیغات است.
 6. برای شما مشتری واقعی می آورد.
Social-Media-marketing
معایب استفاده از روش های سوشال مارکتینگ (sem) برای بازاریابی:
 1. بازدید از صفحه شما را بالا میبرد اما خرید از سایتتان را زیاد نمیکند.
 2. اگر مطالب و اطلاعات کافی ارائه ندهید مشتری های زیادی را از دست میدهید.
 3. اثر بخشی کوتاه مدتی دارد و به شکل رویکرد بلند مدت نمیشود به ان نگاه کرد.

هر چه میزان ترافیک و اشتراک گذاری بالاتر برود میزان اعتبار کسب وکار شما بالاتر خواهد بود.در شبکه های اجتماعی یکی از معیارهای بالا بردن رتبه شما در موتورهای جستجو تعداد اشتراک گذاری و لایک های افراد است.به صورت دیگر مقدار یا اندازه تعاملی که با صفحه شما دارند رنک صفحه شما را بالا میبرد.

تفاوت بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی موتورهای جستجو چیست ؟

تبلیغات در شبکه های اجتماعی نسبت به علایق کاربران است یعنی صاحب کمپانی محصولاتی را که مورد علاقه کاربر هست را به او نشان میدهد و براساس عایق و رفتارهایی که کاربر در شبکه اجتماعی دارد به آن تبلیغات نمایش میدهد.

اما در بازاریابی موتورهای جستجو کاربر کلمات کلیدی را جستجو میکند و براساس جستجوی خود در موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو در معرض دیدشان قرار میگیرد.

تفاوت  Seo ،Sem  در چیست ؟

سئو به معنی بهینه سازی سایت  ( search engine optimization) برای موتورهای جستجو است که به بالا رفتن رتبه سایت شما در گوگل کمک میکند و از این راه موجب افزایش بازدید سایت شما میشود. سئو یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در کسب و کار ها است. سئو به شما کمک میکند تا به صورت طبیعی در صدر نتایج جستجوی گوگل باشید.

معیار هایی که گوگل مورد بررسی قرار میدهد تا وبسایت شما را در صفحه اول نگه دارد چیست؟

 •  سرعت لود شدن وب‌ سایت شما
  •     میزان ترافیک روزانه سایت
  •    میزان بازدید کاربران از وبسایت شما
  •    مدت زمانی که کاربران در سایت شما می‌مانند
  •    تعداد کلیک‌هایی که روی لینک سایت شما می‌شود
  •    میزان بازدید از صفحات داخلی
  •     میزان اعتبار لینک‌های خارجی

بر این اساس گوگل تصمیم میگیرد وقتی کسی کلمه ای را جستجو کرد آن وب سایت را در بالاترین رتبه بیاورد.اما در بازاریابی sem (سوشال مارکتینگ ) اگر کسی همان کلمه کلیدی را جستجو کند گوگل آن وب سایتی را نمایش میدهد که هزینه ای را برای آن کلمه کلیدی پرداخت کرده است.

 

social