لودینگ

سئو داخلی و سئو خارجی

بدون دسته بندی
seo

سئو داخلی و سئو خارجی

اگر بخواهید بدانید سئو داخلی و سئو خارجی چیست  کافیست مقاله زیر را بخوانید

سئو داخلی سایت چیست ؟ (on page seo)

مجموعه کارها و اقداماتی است که درون سایت برای به دست آوردن نتایج سرچ بیشتر انجام میدهیم.منظور از سئو داخلی مجموعه کدها و مجموعه ای ازکارهای استانداردی است که درون سایت انجام میشود.

مواردی که در بهینه سازی داخلی سایت انجام میدهیم :

 • شروع عنوان صفحه با کلمات کلیدی مناسب

برای شروع مقاله بهتر است از کلمات کلیدی استفاده کنید و با تگ H1 که کاربر وقتی وارد صفحه میشود موضوع مقاله را متوجه شود و به رحتی هم آن را ببیند.تگ H1 باعث برجسته شدن عنوان میشود و موجب افزایش نرخ کلیک میشود.

 • استفاده از یو آر ال های بهینه و کلمه کلیدی

یو آر ال ها هم در بهینه سازی سازی سایت اهمیت دارد و یکی از کارهای مهم در سئو داخلی است، نامی که صفحه را باز میکند مهم است که هم نشان دهنده این است که صفحه راجب چیست و هم اگر فارسی باشد امکان بهم ریختگی حروف هست و اگر به صورت خارجی بگذارید بهتر است.

 • قرار دادن تگ های H3 ,H2

تگ های هدینگ از  H1 تا H6  هستند برای اینکه محتوا مقاله شکل بهتر و کاربر پسندی داشته باشد سر فصل ها را از تگ های ۲و۳ استفاده میکنیم هر چه تگ هااز یک به سمت بالا میرود سایز نوشته پایین تر می آید.

 • قرار دادن تگ H1 برای عنوان صفحه

بالاترین وزن را در تگ ها تگ اول دارد و برای امتیاز گرفتن و رتبه بندی عنوان مقاله بهتر است از تگ H1  استفاده کنید تا اول از همه کلمه کلیدی شما به چشم کاربر بیاید.

 • استفاده از ۷۰ کلمه در ابتدای پاراگراف

بهتر است در ابتدای متن هم از کلمات کلیدی استفاده کنید و هم توضیح مختصری راجب کل مقاله بنویسید تا در پاراگراف اول کاربر با خواندن آن متوجه شود موضوع مقاله راجع چیست و راقب شود ادامه مقاله را هم بخواند.

 
seooffpage
 • استفاده از لینک های خارجی و داخلی

استفاده از لینک های داخلی و خارجی در سایت باعث کلیک بیشتر کاربران شده و روی سئو سایت تاثیر گذار خواهد بود.

 • نمایش موبایلی سایت

اینکه کاربران بیشتر کارها و جستجو های خود را با موبایل خود انجام میدهند امری طبیعی است و باید سایت خود را به گونه ای تنظیم کنید که وقتی با موبایل سایت شما را باز میکنند تنظیمات سایت به هم نریزد و در قالب موبایل هم باز شود.

 • استفاده از کلمات کلیدی مناسب

استفاده کردن از کلمات کلیدی مناسب که در سرچ های گوگل  رتبه مناسبی بگیریم و تعداد کلمات کلیدی و تکراری نبودن ان در داخل سایت بسیار مهم است.

 • معتبر بودن و کپی نبودن مطالب سایت

باید به این نکته توجه کنید که مطالب داخل سایت اصلا نباید از سایت دیگری کپی شده باشد چون موتورهای جستجوی گوگل بسیار قوی شده و متوجه این قضیه خواهد شد که حتی یک خط از مقاله شما کپی شده و از سایت دیگریست.

 • استفاده از کلمات کلیدی مترادف در محتوا سایت

استفاده کردن از کلمات مترادف کلمه کلیدی خیلی بهتر از این است که از کلمه کلیدی زیاد استفاده کنیم و مقاله از حالت عادی خارج شود و قابل خواندن نباشد وخوانایی متن را نداشته باشد.

 • عکس های مرتبط در سایز مناسب

عکس هایی که در متن مقاله استفاده میکنیم و آلت روی عکس ها مهم است وهم روی ظاهر مقاله تاثیر گذار خواهد بود هم در سرچ گوگل در قسمت عکس ها رتبه بالایی خواهد گرفت.

 • تشویق کاربران برای کامنت گذاشتن و ماندن بیشتر در سایت

مدت زمانی که کاربران در سایت میمانند نشان دهنده جذاب بودن سایت شما و یا خوانایی و مفید بودن مطالب سایت شماست و این مدت زمان و تعاملی که کاربران در سایت شما دارند برای گوگل حائز اهمیت است.

 • استفاده از دکمه های اشتراک شبکه های اجتماعی

با گذاشتن دکمه های میانبر برای رفتن به یقیه شبکه های مجازی شما هم یکی از راه هایی است که باعث میشود کاربر از سایت شما به یک پیج دیگر از شما وارد شود و هم تعامل بیشتری با سایت شما برقرار کرده است.

 • سرعت بارگزاری خوب سایت وصفحات

کند نبودن سرعت سایت اهمیت زیادی خواهد داشت ، وقتی شما وارد سایتی میشوید و با هر کلیک چند دقیقه زمان میبرد و دیر صفحه ها باز میشود ۱۰۰% سایت را خواهید بست و نمیتوانید زیاد در سایت بمانید.امروزه کاربران میخواهند خیلی سریع به جواب سوال خود برسند و یا کاری را که میخواهند انجام دهند را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

 
 
seo-site