لودینگ

ریپورتاژ آگهی چیست؟

ریپورتاژ آگهی

رپورتاژ

ریپورتاژ آگهی چیست ؟

برگرفته از واژه ی لاتین Advertisement reporting به معنی گزارش تبلیغاتی است که در قالب خبر ارائه میشود. نوعی تبلیغ است که در قالب گزارش و یک خبر ارائه میشود. ریپورتاژ آگهی در قالب یک گزارش خبری نگارش میشود.

به شخصه وقتی برای اولین بار ریپورتاژ آگهی را شنیدم قادر نبودم با دیکته صحیح آن را جستجو کنم بعد از جستجو ریپورتاژ آگهی چیست گوگل باز کردن صفحات سایت های مختلف متوجه شدم نحوه ی تلفظ و نوشتن صحیح کلمه ی ریپورتاژ فقط برای من مشکل نبوده است، زیرا در هر سایت این کلمه را به شکل های مختلف نوشته بودن، ریپورتاژ چیست و غیره، در بین سایت های مختلف به معتبرترین آنها اعتماد کردم و مطمئن شدم صحیح ترین نوع نوشتن این کلمه ی نا آشنا ریپورتاژ است.

در ایران بیشتر کلمه ریپورتاژ (Reportage) استفاده میشود و مخصوصا شیوه ریپورتاژ آگهی در ایران بیشتر به صورت آگهی اینترنی است ولی ریپورتاژ آگهی دارای انواع مختلفی است از مهم ترین آنها

  • ریپورتاژ آگهی رسانه ای
  • ریپورتاژ آگهی تلویزیونی
  • آگهی نوشتاری در مجلات
  • روزنامه ها
  • ……
ریپورتاژ

ریپورتاژ آگهی های اینترنتی یا ریپورتاژ خبری ، یکی از بهترین شیوه تبلیغاتی آنلاین در جهان میباشند . در این روش تبلیغات، یک متن تبلیغاتی بصورت گزارش یا مصاحبه و یا معرفی محصولات و خدمات در معتبرترین سایت ها منتشر میشود، معمولا در ریپورتاژ آگهی کالاها و خدمات با توضیحات کاملتری به صورت تصویری در قالب عکس یا فیلم معرفی میشوند ودر ریپورتاژهای آگهی اینترنتی علاوه بر توضیحات عکس و فیلم و لینک هم قرار داده میشود و به همین دلیل یکی از بهترین روش ها برای ارتقاء در الگوریتم های جستجوی گوگل است.

ماهیت ریپورتاژ آگهی ها قدری با آگهی های معمولی متفاوت است اما متفاوت ازتبلیغات چاپی معمولی با استفاده از یک تصویر و پیام برند است. این نوع آگهی ها اغلب محتوا محور بوده و طول مطلب در آنها زیاد است که به مزایای محولات میپردازد و ویژگی های محصول را معرفی میکند و گاهی هم از عناصر بصری در انها استفاده میشود.

مطمئنا شنیده اید که ریپورتاژ آگهی باعث بهبود و ارتقاء رتبه ی سایت شما می شود، شاید دلیل خواندن این مقاله برای شما رسیدن به دلیل اهمیت ریپورتاژ برای گوگل باشد، بدون شک با واژه ی سئو آشنا هستد، ریپورتاژ یکی از بهترین روش های گرفتن لینک و سئو سایت است، هنگامی که یک سایت خبر بر روی کلمه ی هدفمند به سایت شما لینک فالو بدهد خوانندگان خبر به سایت شما هدایت و موجب توجه موتورهای جستجو گر به سایت شما می شود، به همین دلیل ریپورتاژ روش اصولی برای گرفتن بک لینک است و تاثیر بسیار زیادی بر رتبه ی سایت شما دارد. اگر به لیست سایت های که در صفحات  اول گوگل هستند نگاه کنیم میبینیم که به سایت های قدرتمند لینک داده اند یکی از دلایل مهم برای رتبه گرفتن سایت میباشد.

مردم ریپورتاژ آگهی چاپ شده را در روزنامه به چشم محتوای قابل اعتماد نگاه میکنند نسبت به این نکته برای کسب و کارهای تازه یا خدماتی بهتر است از رپرتاژ آگهی بدین شکل استفاده کنند.

مردم از دیدن آگهی در رسانه ها لذت میبرند و آنها را دنبال میکنند یک ریپورتاژ آگهی که به خوبی آماده شده باشد باید به اندازه کافی جذاب باشد و قابل توجه و گیرا تر از تبلیغات معمولی ارائه شود.در ریپورتاژ آگهی ها معمولا چندین لینک برای تبلیغ به سایت موردنظر داده میشوند م با توجعه به اینکه این لینک ها به صورت فالو هم هستند برای ارتقا رتبه سایت در گوگل و افزایش بازدید وبسایت بسیار مفید هستند.

reportage-۱

ویژگی های مثبت لینک ریپورتاژ اگهی چیست ؟

  • از سایت های لینک دهنده حذف نمیشوند.
  • اسپم شناخته نمیشوند.
  • افزایش آمار بازدید سایت
  • از نوع لینک فالو محسوب میشوند.