لودینگ

رفع پنالتی گوگل

وب
   

رفع پنالتی گوگل

penalti

پنالتی گوگل چیست ؟ ( Penalty  )

پنالتی به معنی مجازات یا جریمه محسوب میشود ، پنالتی گوگل به این معنی است که الگوریتم های گوگل متوجه این قضیه شدند که سئو سایت به صورت غیر اصولی و یا همان کلاه سیاه انجام شده.در این صورت سایت گوگل جریمه ای را برای ما در نظر میگیرد بدین صورت که در صفحات نتایج موتور های جستجو با افت شدیدی روبه رو خواهیم شد و یا کلمات کلیدی ما در از نتایج گوگل حذف میشود و باید برای رفع پنالتی گوگل کارهایی انجام دهیم.

جریمه سایت گوگل با کمک الگوریتم پاندا و پنگوئن انجام میگیرد الگوریتم پاندا مسئول شناسایی سئوهای داخلی پیج است و و الگوریتم پنگوئن مسئول شناسایی لینک های خارجی است.الگوریتم ها مجموعه ای از قوانین هستند که نتایجی را به صورت اتوماتیک ارائه میدهند. گوگل همچنین گروهی از نیروهای انسانی را هم به کار گرفته تا به صورت دستی وب سایت هایی را که با دستورالعمل های گوگل مطابقت ندارد را از طریق الگوریتم ها بررسی و رتبه بندی کنند.

هیچ کسی دوست ندارد که دچار پنالتی گوگل شود چون عواقبی که بعد از پنالتی گوگل بر سر وب سایت ما می آید واقعا ویرانگر است محو شدن از موتورهای جستجو به عبارت دیگر یعنی از دست دادن درآمد سایت.

چگونه متوجه شویم سایت ما دچار پنالتی گوگل شده؟

برای اینکه متوجه شوید از طرف گوگل دچار مجازات و یا همان پنالتی گوگل شده اید یا نه در سرچ گوگل آدرس وب سایت خود را جستجو کنید اگر سایت شما بالا نیامد و یا اینکه چیزهایی زیادی از سایت خود را مشاهده نکردید شما از طرف گوگل دچار پنالتی شده اید و  با دستور site:URL.com  میتوانید تمامی آدرس های سایت را در گوگل چک کنید.اگر باز هم چیزی از سایت ندیدید به احتمال زیاد دچار جریمه گوگل شده اید.

اما جای هیچگونه نگرانی نیست همیشه راهکاری برای خروج از پنالتی گوگل وجود دارد. درک تفاوت بین پنالتی شدن در گوگل و کاهش رتبه به واسطه الگوریتم ها بسیار مهم است برای اینکه بدانید چطور از این مشکل خارج شوید.

 

رفع پنالتی گوگل پاندا

بسیاری از وب سایت ها در جهت رتبه برای کسب و کار خود از وب سایت های دیگر کپی کرده و به انتشار محتوای ضعیف اقدام میکنند چنین اقداماتی موجب کاهش مشاهده وب سایت شما توسط مشتریان میشود. و گوگل برای رفع این مشکل یعنی محتوای ضعیف و بی کیفیت و کپی شده این الگوریتم ها را بروز رسانی کرده که همین کار باعث کسب رتبه بهتری برای سایت های معتبر هم شد.تمرکز الگوریتم پاندا روی کیفیت محتوا است.اگر شما هم وب سایتی دارید که محتوای آن کپی شده وضعیف است به احتمال قوی توسط الگوریتم پاندا جریمه خواهید شد برای رفع پنالتی گوگل توسط الگوریتم پاندا به بررسی سایت خود بپردازید و محتوا هایی را که دارای کیفیت پایینی هست را شناسایی کنید و متن آنها را بهبود بدهید و یا آنها را حذف کنید.با ایجاد تعداد زیادی صفحه با کیفیت پایین سعی در فریب موتورهای جستجو را نداشته باشید که به آن مزرعه محتوا گفته میشود. که این صفحات هیچ ارزشی برای کاربران ندارد.

به تعدادی از کاهایی که می توانید انجام دهید تا رفع پنالتی گوگل از طرف پاندا شود:

  • بازنگری محتوا های سایت از نظر کیفیت و مرتبط بودن با جستجوی کاربران و معتبر بودن و کپی نبودن مطالب .
  • حذف یا تغییرکلی در محتوا هایی که کپی شده اند.
  • پرهیز از مزرعه محتوا
  • بررسی محتوای تبلیغاتی وبسایت و لینک های خارجی

رفع پنالتی گوگل پنگوئن

همانطور که میدانید لینک ها  در رتبه بندی سایت ها بسیار تاثیر گذار هستند.هر چقدر بک لینک های بیشتر و معتبر تر و مرتبط تری داشته باشید احتمال اینکه کسب رتبه بهتری در گوگل داشته باشید بالاتر است.ارتباط بین صفحاتی که از آنها لینک دریافت کرده اید با محتوای سایت شما بسیار مهم است.اگر به سایت غیر مرتبطی لینک داده باشیم و نا مرتبط با سایت ما و یا محتوای مطلب باشد  و به طور کلی اگر هیچ ارتباط معنایی نداشته باشد توسط الگوریتم پنگوئن جریمه خواهید شد.این بروز رسانی گوگل به شناسایی بک لینک های غیر طبیعی سایت ها پرداخته و آنهایی را که از روش های غیر مرتبط بک لینک داده باشند جریمه خواهند شد.

  • صفحه سایت کلمات کلیدی که به خاطر آنها تنبیه شده اید را شناسایی کنید وآنها را پاک کنید.
  • تنوع بک لینک ها را چک کنید همه در یک غالب نباشد مثلا همه در کامنت ها نباشد.
  • صبر کنیم تا بات گوگل این تغییرات را شناسایی کند که معمولا از ۳ روز تا ۳ ماه طول میکشد که به تعداد لینک های حذفی شما بستگی دارد.
  • در برخی از موارد هم به صورت دستی جریمه میشوید که میتوانید درخواست تجدید نظر الزامی است.
google-penalty-22