لودینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ یا یا بازاریابی دیجیتال به مجموعه فعالیت هایی که در جهت تبلیغات در اینترنت انجام میشود میگوییم. در واقع تمام فعالیت هایی که به منظور تبلیغ محصولات یا خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی صورت میگیرد گفته میشود.

امروزه تعداد کاربرانی که شبکه های اینترنتی را دنبال میکنند زیاد شده و بهترین مکان برای تبلیغات دنیای دیجیتال هست که با ابزار های مختلف مثل وب سایت و ایمیل ، موبایل و در شبکه های اجتماعی سعی میکنند رفتار مشتریان را تحلیل کنند تا تبلیغات خودرا در زمان مناسبی انجام دهند که تعداد مشتریان بیشتری ببینند و باز خورد بیشتری داشته باشد.

برای موفقیت باید امروزه فعالیت منظم و بیشتری داشته باشید و از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به صورت موثر استفاده کنید.

چرا باید از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم؟

حتما از تعداد افرادی که از موبایل های خود برای انجام کارهای روزمره شان استفاده می کنند خبر دارید؟  قبلا که در هر خانواده ای فقط پدرها تلفن همراه داشتند. آن هم یک تلفن همراه خیلی ساده! ولی الان قضیه فرق کرده و هر نفر از اعضای یک خانواده حتما مجهز به یک گوشی تلفن همراه است. آن هم از نوع هوشمندش. با گسترش شبکه های اجتماعی و میزان محبوبیت آن ها در کشور ما هم استفاده از تلفن های همراه هوشمند در کشور ما چندین برابر شده و هر کجا که سیل عظیمی از افراد وجود دارند مسلما بهترین جا برای تبلیغات است. دیجیتال مارکتینگ هم یعنی همین! یعنی استفاده از ابزارهای دیجیتالی برای بازاریابی هر نوع محصول یا خدماتی.

 

دیجیتال-مارکتینگ
  • بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)

ایمیل مارکتینگ هنوز هم در ایران جواب میدهد. بازاریابی از طریق ایمیل مارکتینگ یکی از تبلیغاتی هست که تمامی کسب و کارهای موفق از ان استفاده کردند و از آن بهره گرفتند و این نکته را نمیتوانیم نبینیم.این بازاریابی در هر کسب و کار آنلاینی تضمین شده است.هر کسب و کاری با ایمیل مارکتینگ میتواند مخاطبان بیشتری رو به مشتری تبدیل کند. شما فقط از طریق ایمیل می توانید پیشنهاد های ویژه تان را به کاربران سایتتان بدهید و آن ها را مجاب کنید دوباره به سایت شما بیایند. البته ایمیل ابزاری است که هیچ شبکه اجتماعی محبوبی نمی تواند جایش را بگیرد.

  • اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing)

بازاریابی افراد معروف یا تاثیر گذار مدتی هست که زیاد شده و به عنوان یکی از ابزار های دیجیتال مارکتینگ معرفی میشود.در این روش شما با پرداخت هزینه یا فرستادن محصولات خود به صورت رایگان برای این افراد که شهرتی را پیدا کردند در شبکه های مجازی ازآنها میخواهید تا محصول شمارا معرفی کنند و به نوعی از دهان انها معرفی شود تا تعداد افرار زیادی که آنها را دنبال میکنند محصول شما را ببینند.این افراد معمولا بازیگران یا ورزشکاران یا افراد تاثیر گذار در حرفه خود هستند.

·       بازاریابی ویروسی Viral Markreting) )

بازاریابی ویروسی یکی از شیوه های بازاریابی دیجیتال است که با هدف افزایش سطح آگاهی از برند  محصول مورد نظر شما صورت می‌گیرد. در این شیوه بازاریابان در یک بازه زمانی مشخص یک پیام مناسب و جذاب را در فضای مجازی پخش می‌کنند. با گسترش شبکه های اجتماعی و استفاده مردم از آن ها و افزایش اهمیت رسانه های اجتماعی، تبلیغات به صورت دهان به دهان و به اشتراک گذاشتن رسانه های اجتماعی توسط افراد، اهمیت بالایی پیدا کرده است. استفاده از بازاریابی ویروسی و تولید رسانه های اجتماعی به گونه ای که باعث شود افراد مختلف جامعه بیشتر در مورد آن صحبت کنند و رسانه های اجتماعی شما را به اشتراک بگذارند در حال گسترش است و جز روش های بازاریابی دیجیتال محسوب می شود. با استفاده از شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ می توان با ایجاد یک محتوای جذاب و کاربر پسند در بازه زمانی بسیار کوتاهی به میلیون ها کاربر دسترسی پیدا کرد و آنها را با محصول و خدمات آشنا کرد.
در بازاریابی ویروسی باید تمام تلاش خود را بکنید تا پیام در زمان اندک به دست بیشترین مخاطبان هدف برسد. در این شیوه از تبلیغات تسهیلاتی به شکل رایگان به افراد داده می‎شود و از آن ها خواسته می‌شود که پیام این خدمات رایگان را به دوستان و آشنایان خود منتقل کنند. انگیزه ای که در افراد برای انتقال این پیام ایجاد می‌کنید رمز موفقیت کمپین شما خواهد بود.

  • تبلیغات بنری ( Banner Advertising)

در اکثر سایت ها فضایی برای تبلیغات بنری وجود دارد که با کلیک کردن روی انها به سایت تبلیغ دهنده میرویم، این نوع بازاریابی در سالهای اخیر بیشتر مورد استقبال قرار میگرفت.

·       بازاریابی از طریق همکاری در فروش  (Affiliate Marketing)

این روش  از بازاریابی بر میزان عملکرد تمرکز می‌شود و از همکاری کسب و کارهای کوچک با یکدیگر به وجود می‌آید. به هرکسب و کاری که شما را به دیگران معرفی کند و به فروش منجر شود مبلغی پورسانت خواهید داد تا میزان فروش خود را افزایش دهید.

digital-marketing2