لودینگ

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی

بازاریابی دیجیتال

digital-marketing2

بازاریابی دیجیتال چیست؟

(Digital Marketing ) از جمله اقدامات موثری که برای کسب و کار خود انجام میدهیم تا بتوانیم برند خود را به درستی به مشتریان معرفی کنیم و فروش کالا و خدمات خود را افزایش دهند.

رسیدن به اهداف بازاریابی با روش ها و ابزارهای دنیای فناوری دیجیتال را بازاریابی دیجیتال میگوییم که نوعی از بازاریابی است که از طریق کانال های دیجیتال چه آنلاین و چه غیر آنلاین صورت میگیرد تا اطلاعات به مشتری رسانده شود.در این حالت بازاریابی دیجیتالی محدود به اینترنت نمیشود. از وب سایت شما گرفته تا بروشورها ….و جزمجموعه بازاریابی دیجیتالی قرار میگرد.

بازاریابی دیجیتالی به همه تلاش هایی که در موتور های جستجو و رسانه های اجتماعی ، ایمیل و وب سایت های خود برای ارتباط با مشتری هایمان انجام میدهیم میگوییم.

اهمیت بازاریابی دیجیتال

امروزه مردم برای خرید هر چیزی اول از همه در موتورهای جستجو آن را پیدا میکنند و راجب محصول تحقیق میکنند و بعد از سایت های شناخته شده در زمینه فروش و بازاریابی اقدام میکنند. در بازاریابی دیجیتالی ما در یک مکان و زمان مناسب میتوانیم محصول خود را به مشتری و مخاطب نشان دهیم و چون مردم امروزه بیشتر وقت بیکاری خود را در گوشی های همراه خود و در اینترنت به سر میبرند.افرادی که در این حوزه فعالیت میکنند همیشه به دنبال روش هایی هستند که میزان بازدید از محصولشان نسبت به گذشته افزایش یابد و با شناخت دقیق از روش های بازاریابی و به کارگیری از آنها  به کسب و کار خود رونق میدهند.

 
دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی دیجیتال به دو بخش تقسیم میشود:

 فشار و کشش

بخش فشار به کارهایی گفته میشود که به مصرف کننده دسترسی ایجاد میکند و بر او تاثیر میگذارد تا محصول را خریداری کند و بخش کشش فرایندی است که ما انجام میدهیم  تا زمانی که مصرف کننده به دنبال شما گشت شما را پیدا کند.

امروزه مردم برای خرید هر چیزی اول از همه در موتورهای جستجو آن را پیدا میکنند و راجب محصول تحقیق میکنند و بعد از سایت های شناخته شده در زمینه فروش و بازاریابی اقدام میکنند. در بازاریابی دیجیتالی ما در یک مکان و زمان مناسب میتوانیم محصول خود را به مشتری و مخاطب نشان دهیم و چون مردم امروزه بیشتر وقت بیکاری خود را در گوشی های همراه خود و در اینترنت به سر میبرند.افرادی که در این حوزه فعالیت میکنند همیشه به دنبال روش هایی هستند که میزان بازدید از محصولشان نسبت به گذشته افزایش یابد و با شناخت دقیق از روش های بازاریابی و به کارگیری از آنها  به کسب و کار خود رونق میدهند.

نمونه هایی از ابزار ها و روش های بازاریابی دیجیتالی :
 • انواع رایانه ها
 • موبایل و تبلت ها
 • وب سایت ها
 • ایمیل
 • نرم افزار های پیام رسان
 • بیلبردهای دیجیتال
 • تلویزیون های دیجیتال
 • ارتباطات بیسیم
 • بهینه سازی برای موتور های جستجو
 • بنرهای مجازی و دیجیتال
 • شبکه های مجازی
 • پیامک و پیام های نوشتاری

روز به روز با پیشرفت فناوری  ارتباط بین وسایل اکترونیکی و انسان بیشتر میشود و انواع روش ها قدیمی میشود و روش های جدید روی کار می آید و  امروزه شبکه های اجتماعی در بازاریابی دیجیتالی از جمله مهمترین روش های بازاریابی است.

 
دیجیتال-مارکتینگ

 

 

امروزه تمامی کسب و کارها متوجه این قضیه شده اند که برای اینکه تعداد مشتریانشان بیشتر شود باید به کسب و کار اینترنتی هم روی بیاورند و در شبکه های اجتماعی هم فعالیتی داشته باشند و حضور پر رنگی داشته باشند تا بتوانند محصول خود را به فروش برسانند و به نوعی دیده شوند.بازاریابی دیجیتال به صورت آفلاین و آنلاین انجام میشود ولی بازاریابی آنلاین از بیشتر از آفلاین جواب میدهد به همین دلیل بازاریابی آنلاین را به دلیل گستردگی آن بیشتر توضیح میدهیم.استفاده از بنر های تبلیغاتی در بالای وب سایت ها برای ترویج کالا و خدماتی است که آمادگی این تبلیغات را ندادند.

تفاوت بازاریابی دیجیتالی با سنتی و ابزارهای آن

در بازاریابی سنتی بر روی روزنامه ها و صندوق پستی و به هر گونه ابزار چاپی میگوییم و بازاریابی دیجیتالی به ابزار هایی میگوییم مثل وبلاگ ها تولید محتوای ویدیویی و رسانه های اجتماعی ….

البته این معنی بسیار دقیق نیست با این وجو در مقایسه بازاریابی سنتی و دیجیتال باید بگوییم  در بازاریابی دیجیتالی از لحاظ هزینه به صرفه تر است و این امکان وجود دارد که تست و آنالیز انجام دهیم یا تجزیه و تحلیلی دقیق با سرعت بالاتری انجام شود و میتوان به نتیجه تبلیغ هم در این روش اشاره کرد که ما همان لحظه متوجه نتیجه میشویم ولی در روش سنتی نمیتوانیم متوجه شویم تبلیغ ما در روزنامه را چند نفر مطالعه کردنندو هیچ راهی وجود ندارد تا مطمئن شویم از آن راه ما محصول خود را به فروش رساندیم یانه؟