لودینگ

آموزش لینک سازی

وب

آموزش لینک سازی

link

آموزش لینک سازی

لینک سازی یا همان لینک بیلدینگ (link building) یکی از ستون های مهم و محکم سئو سایت است که به هیچ عنوان نمیتوان از آن چشم پوشی کرد.و هر روز هم به اهمیت آن در عملیات سئو افزوده میشود چون از مواردی هست که ما را در رسیدن به صفحه اول گوگل کمک میکند. گوگل هم از آن برای اندازه گیری رتبه صفحات وب استفاده میکند.گوگل براساس قدرت و جایگاه صفحاتی که به محتوای سایت شما لینک داده امتیازی را برای آن صفحه هم در نظر میگیرد.لینک سازی به فرآیند ایجاد لینک خارجی یا داخلی که کاربران رو به صفحات دیگر هدایت کند میگوییم.

لینک سازی هم میتواند بسیار مفید باشد ولی اگر به صورت نادرست از آن استفاده کنیم نتیجه که نمیدهد هیچ نتیجه معکوس هم میدهد پس بدانید باید با دقت انجام شود تا در روند بهبود رتبه سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر رو به بالا داشته باشد.اینکه بدانید چه لینکی میتواند موثر و چه لینکی مخرب باشد به تحقیقات نیاز است، سئو کاران حرفه ای بیشترین وقت خود را برای گرفتن بک لینک از سایت های دیگر میگذارند تا از این راه در روند بهبود سئو کمک کنند و زودتر به نتیجه دلخواه که بالا آمدن در صفحه گوگل و بهترین رتبه در موتور های جستجوی گوگل است دست پیدا کنند.

آموزش لینک سازی چیست ؟

دو نوع لینک سازی وجود دارد:
 1. لینک سازی داخلی
 2. لینک سازی خارجی

اگر لینک هایی که میدهیم از صفحات سایت خودمان باشد یعنی درون وبسایت به صفحه ای از وب سایت خودمان اشاره کنیم  به آن لینک داخلی میگوییم و اگر از دیگر صفحات سایت های دیگر باشد به آن لینک خارجی یا بک لینک هم گفته میشود.

مزیت استفاده از لینک های داخلی میتوان به این نکته اشاره کرد که مخاطب زمان بیشتری را در وب سایت شما خواهد ماند و با کلیک کردن روی کلمه ای که لینک داده ایدبه صفحه ای دیگر از سایت شما میرود این کار نرخ پرش (Bounce rate) وب سایت شما را کاهش میدهد و از همین راه میتوانید روی سئو سایت خودتان تاثیر مثبتی بگذارید.

link-building

آموزش لینک سازی :

 • پست مهمان

یکی از روش های دریافت بک لینک رایگان نوشتن پست مهمان در سایت های مرتبط و پر بازدید است، به دین صورت که سایت مربوطه به شما این اجازه رو میده یک نوشته یا مقاله به صورت اختصاصی برای وب سایت آماده کنید که داخل متن یک لینک از صفحات سایت خود قرار دهید تا کاربران با کلیک کردن روی آن به سایت شما منتقل شوند.

 • شبکه های اجتماعی

در بسیاری از شبکه های اجتماعی هم میتوانید حساب کاربری ایجاد کنید .و لینک وب سایت خود را در پروفایلتان قرار دهید .

 • کامنت گذاری در صفحه های Do Follow

برخی از صفحات به کاربرانشان اجازه لینک گذاری در کامنت ها را میدهند از این فرصت ایجاد شده باید در سایت های معتبر ازآن استفاده کنید.

 • تبادل لینک
 • یکی دیگر از راه های بک لینک این است که سعی کنید با سایت های معتبر وارد مذاکره شوید و بدون شرط برای آنها در وب سایت خود لینک ایجاد کنید و آنها هم این کار را انجام دهند.
 • سایت های پرسش و پاسخ

در سایت های پرسش و پاسخ هم میتوانید از لینک استفاده کنید بدین صورت که سوالی را مطرح میکنید و لینک رت در جواب قرار میدهید.

و اما در آخر باید بگوییم یکی از کارهای مفید در این زمینه این است که رقبا را زیر نظر بگیرید و آگاهی داشته باشید که از کدام سایتها اقدام به لینک سازی میکنند ، شما برای این کار از ابزار researchtools که مربوط به سایت  moz میباشد کمک بگیرید.

لینک سازی اسپم چیست ؟

لینک سازی اسپم یعنی دریافت لینک با کیفیت کم ازبقیه سایت ها که چون مشخص نیست قبلا آن سایت توسط گوگل جریمه شده باشد یا نه بهتر است از هر سایتی اقدام به بک لینک سازی نکنیم.

در چه مواردی نباید لینک بسازیم ؟
 • باید لینک هارا در صفحات و سایت های مرتبط بسازید.
 • در صفحه هایی که بدون محتوا و اسپم هستند لینک نسازید.
 • در وب سایت های تبلیغاتی لینک نسازید یا آنها را نوفالو کنید.
 • در صفحه های نظرات و کامنت ها لینک نگذارید.
 • با انکر تکست های بیش از حد بهینه سازی شده لینک نسازید.
 • تعداد بک لینک های سایتتان را ناگهانی زیاد نکنید.

در مقاله بالا سعی کردیم آموزش لینک سازی را برای شما به صورت مختصر توضیح دهیم.